Henrik tar ansvaret for betalingsløsninger hos Instabank
Ekspert på e-handel og nye betalingsløsninger, Henrik Gustafsson, blir en del av Insta-teamet som Sales Manager Retail & Online.
Ekspert på e-handel og nye betalingsløsninger, Henrik Gustafsson, blir en del av Insta-teamet som Sales Manager Retail & Online.
Vi har besluttet å ha en høyre rentesats på vår sparekonto for beløp mellom 2 og 5 millioner kroner. Økningen på 1,4 prosentpoeng skjer 02.10.2017 både for nye og eksisterende kunder.
Vi har besluttet å heve innskuddsrenten på bankens sparekonto til 2,10 prosent. Økningen på 0,1 prosentpoeng skjer 21.09.2017 både for nye og eksisterende kunder.
Instabank og SkeidarLiving Group (Skeidar) har signert en strategisk avtale som innebærer at Instabank får enerett på distribusjon av finansieringsprodukter i Skeidar-gruppen, samtidig som Skeidar kjøper 10 prosent i Instabank gjennom en rettet emisjon. Denne vil bli gjennomført i løpet av oktober 2017.
Instabank har valgt Provenir sin skybaserte plattform for risikoanalyse og beslutningstaking i låneprosesser. Dette gir en heldigital sanntidsopplevelse for forbrukeren.
Oslo, 10. august 2017 - Instabank legger i dag frem resultatet for andre kvartal.
"– Det vil være positivt for banken å kunne tilby våre kunder et bredere tilbud, enn vi har gjort så langt. Økt kundelojalitet vil kunne bygge en base for økt kryssalg av mer lønnsomme produkter i fremtiden, sier banksjef Robert Berg."
Instabank lanserer denne uken et komplett tilbud av skadeforsikringsprodukter. Dette inkluderer blant annet hus-, innbo-, bil- og reiseforsikring for privatmarkedet i Norge.
Instabank annonserte i dag at de lanserer et samarbeid med Aker Yachts. Samarbeidet går ut på at Instabank tilbyr båtfinansiering til båtmeglingskjedens kunder. Aker Yachts er Norges største båtmeglingskjede for salg av brukte båter og yachter i alle størrelser.
"Banksjefen understreker at for å sikre videre vekst vil banken øke sine markedsandeler i dette markedet, samtidig som de vil lansere helt nye produkter på andre områ- der. De vil også se utenfor Norge for å opprettholde veksten." I denne artikkelen fra Finansavisen snakker Robert Berg om markedsutviklingen, og hvordan Instabank ser muligheter i et stadig tøffere marked.
Vår markedssjef, Lauren Pedersen, forteller Aller Media om sin reise fra New Zealand til Norge - og om hvorfor det er så spennende å jobbe i Instabank.
Instabank har startet et prosjekt med formål om å etablere bankvirksomhet i Finland. En prosjektgruppe er allerede i gang og det er planlagt å starte utlånsvirksomheten tidlig i 2018.
Drammensveien 175
0277 Oslo
Norge